Karim Benzema

Karim Benzema a reprezentace? Rozhodne se v půlce dubna

Karim Benzema čeká na rozhodnutí národního fotbalové svazu o jeho účasti v reprezentaci a tedy i na start na domácím mistrovství Evropy. Rozhodne se 15. dubna.

Termín rozhodnutí oznámil prezident národního fotbalového svazu Noël Le Graët, jenž útočníka Realu Madrid propustil z národního týmu. Důvod propuštění byl spojen s jeho roli v případu vydírání reprezentačního spoluhráče Mathieua Valbueny. Benzemovi se tím otevírá šance na návrat do francouzké reprezentace a tedy i na start na domácím mistrovství Evropy. Důvodem je dva týdny staré rozhodnutí o zrušení nařízení, že se nesmí s Valbuenou stýkat.

Osmadvacetiletý hráč Realu Madrid byl v listopadu obviněn ze spiknutí a zapojení do organizovaného zločinu. Podle reprezentačního spoluhráče Valbueny se ho Benzema snažil přesvědčit, aby se sešel s muži, kteří záložníka Lyonu vydírali kvůli sexuálnímu videu.

Benzemovo jméno se nyní objevuje i v aféře, o které minulý týden informoval list Libération. Fotbalista před několika měsíci vypovídal jako svědek v případu praní špinavých peněz v malé firmě, v níž měl podíl. Deník však napsal, že Benzema byl do zločinu zapojen.

„Budeme o tom mluvit s právníky a rozhodneme se,“ řekl Le Graët.

Francii se v příštích dnech utká proti Nizozemsku a Rusku, tyto zápasy musí zvládnou ještě bez jeho účasti. Benzema je s 27 góly v 81 odehraných zápasech nejlepším reprezentačním střelcem .

Comments

comments