rozhodčí Ondřej Lerch

Lerch bude posouzen komisí, v utkání odvedl špatný výkon

V sobotním ligovém zápase mezi Olomoucí a Plzní podal rozhodčí Ondřej Lerch velmi nepřesvědčiví výkon. Po zápase se na něj začala sypat kritika snad ze všech stran. Z opakovaných záznamů vyšlo najevo několik závažných chyb. Asi nejprobíranějším momentem zápasu je situace z 67. minuty, kdy Lerch udělil druhou žlutou kartu Martinovi Hálovi, pro kterého měl zápas skončit. V zápise utkání byla karta připsána Michalu Vepřekovi. Výkony sudího se bude zabývat komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR.

„Z mého osobního pohledu i následných dílčích konzultací s některými členy komise rozhodčích jsem usoudila, že žlutá karta byla zjevně udělena hráči Hálovi,“ uvedla Dagmar Damková předsedkyně rozhodčích.

„V zápisu o utkání je toto uvedeno jinak, a proto komise vyzve Ondřeje Lercha k dodatečnému vysvětlení. Na nejbližším zasedání celou situaci vyhodnotí a zaujme k ní odpovídající stanovisko,“ dodala.

Lerch Hálu nevyloučil a do zápisu uvedl, že žlutou kartu dostal vedle stojící Vepřek. Plzeň nejspíše i díky tomu vyhrála 1:0 a pojistila si vedení v lize.

Více o dění v české lize na Synotliga

Comments

comments